Taky chodíváte běhat? Já se ke svému letošnímu prvnímu vyběhnutí odhodlala včera Vlastně jsem chtěla jít už v úterý. Ten den jsem si to rozmyslela, ale včera již jsem odhodlaně šla. A stálo to za to :)
čtvrtek 22. března 2012
středa 21. března 2012
Mé oblíbené domácí sypané müsli
Na müsli jsem tu již pár receptů přidávala. Dokonce jsem dávala tipy na některé, které stojí za to koupit v obchodě. Vždy se však jednalo o müsli zapékané. Dnes tu pro vás mám tip, jak si například namíchat nějaké to müsli doma. U mě vede tato kombinace - a jinou jsem snad ani ještě nezkoušela :D
Kategorie:
Receptíky
úterý 20. března 2012
Jogurty z mého úhlu pohledu. Který je ten nej?
Mnoho lidí miluje jogurty a zejména v hubnoucím období je mnozí lidé zařazují do svých jídelníčků. Většina jogurtů na našem trhu však bohužel nedosahuje takových kvalit, jakých by si výrobek pojmenován slovem jogurt zasluhoval. Nejvíce se mi nelíbí jogurty zaušťované modifikovaným škrobem a želatinou, mnohdy také doplněné o umělá dochucovadla. Sušené mléko? Ovocná složka 5%? Látky zvýrazňující chuť? Opravdu by tohle mělo být v jogurtech?
Kategorie:
Exkurz ke zdravým potravinám
pondělí 19. března 2012
12 minut posilování na bříško
Dnes se chci s vámi podělit o video s posilováním na břicho, které jsem si dneska zacvičila. Snažím se teď občas po mém běžném cvičení přidat ještě nějaký ten bonus právě na tuto partii. A proč? No jaro je tady a léto se blíží, takže je třeba zformovat tělo do plavek :) Mám sice celkem pevnou postavu, ale tak nějak bych chtěla od toho břicha více. Jsem si vědoma toho, že na něm ještě malou vrstvu nějakého toho tuku mám a že ty svaly pod ním určitě někde schovány jsou. Každopádně jsem ale viděla hodně cvičitelek (hlavně ve fitness vičku), které taky nebyly úplně extra hubené, měli nějakou tu vrstvičku tuku a i tak bylo jejich bříško pevnější a řekněme trochu svalnatější než to mé. Takže ho chci zkusit více posilovat a uvidíme, co to udělá :)
Cvičení, které je ve videu je na 12 minut. Celkem se skládá ze 4 cviků. Každý cvik cvičíte po dobu 30s, poté přestoupíte plynule k dalšímu cviku. Po odcvičení všech 4 cviků máte 1 minutu pauzu a poté jedete další kolo. Celkem vás čekají kola 4. Musím říct, že tohle video se mi líbilo. Cviky jsou zajímavé a rozhdně účinné. Břicho už mě pálilo při druhém kole. A to je to, co potřebuju. Cítit, že něco dělám! :)
Ještě před tímto posilováním jsem si zacvičila jeden ze starších bodyrock workoutů. Trval 20 minut a musím říct, že to byl pěkný zabiják. Spousta kardio cviků, takže na konci jsem sotva popadala dech, byla jsem rudá jak rajče a odkapával ze mě pot. Ale přesně takové workouty miluji nejvíce :D Kdyby měl někdo zájem, najdete tento workout zde: http://www.bodyrock.tv/2010/03/11/full-body-assault-workout/ Pár cviků jsem si poupravila podle sebe, ale to nic nezměnilo na tom, že to byla pěkná makačka.
sobota 17. března 2012
Jahelník s jablky, švestkami a ořechy
Kdysi jsem vám slibovala recept na jahelník a dnes mi to jedna z vás připoměla. A abych tedy svůj původní slib dodržela, přidávám dnes receptík :)
Kategorie:
Receptíky
pátek 16. března 2012
Jaro je tu, třeba vyrazit na nákupy :)
Ahojky :) Taky se vám líbí to krásné počasí? Alespoň u nás je teda nádherně a zítra by mělo být snad ještě lépe. Šla jsem dnes jen ve svetříku a jarní bundě (měla jsem ji dokonce rozeplou) a vážně mi bylo horko. Je to skvělé, neuvěřitelně to člověka nabíjí energií, a když si ještě zacvičíte a dáte si něco zdravého k jídlu, to je pak teprv něco. Dnes jsem byla na takovém větším nákupu. Lednička už zela prázdnotou, takže bylo třeba doplnit nějaké ty základní suroviny:
Celkem se to proneslo, ale cvičení a posilování není nikdy dost. A to mi ještě prosím pár věcí chybí. Zítra musím ještě nakoupit pečivo a chtělo by to i doplnit zásoby celozrnné mouky.
| ovoce, zelnina, maso, ryby, vločky, mléčné výrobky,... |
neděle 11. března 2012
Fat, Sick and Nearly Dead
Dnes jsem viděla docela zajímavý dokument. Vlastně mě dost zaujal a přiměl mě k zamyšlení. Nemůžu tedy jinak, než vám o něm něco napsat a vřele jej doporučit :)
Jde o dokument, který je zaměřen hlavně na zdravý životní styl a na to, jak zdravou stravou bojovat proti nemocem, které způsobují předčasnou smrt desítek procent lidí na naší planetě. Jeho název: Tlustí, nemocní a téměř mrtví přesně odpovídá tomu, jak na tom je velké množství Američanů. A nejen Američanů. Obezita je v dnešní době už všude. A obézních lidí stále přibívá.
Tak, jako nás k tomu vedou v tomhle dokumentu, bychom se asi měli zamyslet nad tím, k jakému životnímu stylu jsou lidé předurčeni. V pravěku si lidé museli svou kořist nejprve ulovit a až po namáhavém výkonu si ji mohli vychutnat. Dnes mnoho lidí nevykonává téměř žádnou aktivní činnost - do práce, kde už tak celý den sedí, mnohdy jezdí autem a k tomu mají snadný přístup ke kalorickým a tuky a cukry nabitými potravinami.
Jde o dokument, který je zaměřen hlavně na zdravý životní styl a na to, jak zdravou stravou bojovat proti nemocem, které způsobují předčasnou smrt desítek procent lidí na naší planetě. Jeho název: Tlustí, nemocní a téměř mrtví přesně odpovídá tomu, jak na tom je velké množství Američanů. A nejen Američanů. Obezita je v dnešní době už všude. A obézních lidí stále přibívá.
Tak, jako nás k tomu vedou v tomhle dokumentu, bychom se asi měli zamyslet nad tím, k jakému životnímu stylu jsou lidé předurčeni. V pravěku si lidé museli svou kořist nejprve ulovit a až po namáhavém výkonu si ji mohli vychutnat. Dnes mnoho lidí nevykonává téměř žádnou aktivní činnost - do práce, kde už tak celý den sedí, mnohdy jezdí autem a k tomu mají snadný přístup ke kalorickým a tuky a cukry nabitými potravinami.
pátek 9. března 2012
Celerové hranolky
Znáte celerové hranolky? Mnozí jistě ano a vy, kteří jste je ještě neochutnali, se nebojte je zkusit :) Jsou zdravé, dietní a pro některé chuťově možná i lepší než ty obyčejné bramborové.
Kategorie:
Receptíky
pondělí 5. března 2012
Snídaně, která potěší vaše chuťové buňky
Dnes bude řeč o mé snídani. Jak mnozí víte, miluji snídaně a miluji hlavně sladké snídaně - jiná u mě nemá šanci. Kašičky, celozrnné buchty či nákypy, müsli. O tom posledním bych se ráda zmínila právě dnes :) Objevila jsem totiž v obchodě značku,k terá mě naprosto ohromila. V první řadě cenou, ale poté i chutí - jedná se o značku Jordans Country Crisp.
Kategorie:
Zkusila jsem
pátek 2. března 2012
Co jíst po cvičení?
Touhle otázkou jsem se párkrát snažila zabývat.Vždy to ale dopadlo tím, že jsem to vzdala a řídila se prostě podle sebe. Z jedné strany všichni tvrdili, že je třeba doplnit rychlé cukry a jinde se nad tím hrozili a zdůrazňovali nutnost bílkovin. Před pár dny jsem však této záhadě snad konečně přišla na kloub :) Objevila jsem na stránkách popilates super obrázek, kde je vše rozepsané. Důležité totiž je, jaký tip cvičení děláte. V závislosti na tom by se pak mělo odvíjet vaše první jídlo po tréninku. No tak třeba se tím i já konečně začnu řídit, ačkoliv pro mě nebude snadné měnit mé již zažité návyky. Ale co bych pro své tělo neudělala :)
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky
(
Atom
)

